Trading

Indyjski inwestor stracił ponad 3 miliony dolarów na oszustwie w portfelu Bitcoin’a.

W marcu Sąd Najwyższy (SC) w Indiach uchylił ogólny zakaz banku centralnego dotyczący kryptokurwaluty, który pobudził wysoki wolumen obrotu w tym kraju. Jednak wzrost obrotów walutą cyfrową w kraju przyciągnął także złe podmioty. Oszuści coraz częściej atakują bogatych inwestorów oszustwami związanymi z portfelami Bitcoin.

Oszustwa portfelowe Bitcoin wzrosła w Indiach
W opublikowanym dziś raporcie stwierdza się, że zamożni inwestorzy w Indiach byli głównym celem niedawnego oszustwa w zakresie kryptokurandy, którego przedmiotem były fałszywe portfele. Jak donosi IBTimes, indyjski inwestor stracił ogromną sumę 3,7 miliona dolarów (28 krorów) w oszustwie dotyczącym portfela Bitcoin Profit, powołując się na lokalny serwis informacyjny o nazwie India TV New. Wielu innych inwestorów padło ofiarą tych przekrętów.

Komentując to, Założyciel Avalance Global Solutions, Manan Shah, dodał:

RelatedPosts
Huobi Global umożliwia obrót tokenem taśmowym
Laboratorium Huobi DeFi rozpoczyna rozwój poprzez inwestycje i badania.
OneCoin oszustwo współoskarżony Konstantin Ignatow rozlicza się z powodami
Kryptońska mama: Komisarz SEC USA Peirce wraca na drugą kadencję

Widziałem ostatnio tylu zamożnych Indian wpadających w pułapkę takich fałszywych portfeli kryptokurwalutowych. Właśnie przyszedł do mnie jeden dżentelmen, który stracił 50.000 dolarów (ponad 37 lakh Rs), mając do czynienia z jedną z takich fałszywych platform.

Cyfrowe oszustwa walutowe w Indiach
Podobnie jak w przypadku innych oszustw związanych z kryptokurrency, oszuści kontaktowali się z rzekomymi ofiarami za pośrednictwem różnych platform mediów społecznościowych. Inwestorzy będą przekonani do handlu cyfrowymi walutami, w szczególności Bitcoinem, z ich zastosowaniem, przy obietnicach niskiego kursu. Nieznane inwestorom, są to popularne hasła używane przez oszustów w celu przyciągnięcia ofiary.

Po zainwestowaniu w fałszywy portfel Bitcoin oszustwa, operatorzy będą przechwytywać każdą komunikację z inwestorami, i udać się z ich inwestycji. Transakcje odbywają się głównie za pośrednictwem Insta Global Pay (IGP), Swift Global Pay (SGP), itp.

Tymczasem założyciel CoinDCX, Sumit Gupta, uważa, że oszustwa związane z kryptokurrency i portfelem Bitcoin prawdopodobnie będą stale rosnąć, ponieważ rynek nadal dojrzewa i zyskuje popularność. Bardziej jak ostrzeżenie, Gupta przyznała, że oszuści stosują teraz bardziej zaawansowane taktyki w celu oszukania ludzi. Dlatego inwestorzy powinni być ostrożni, zwłaszcza gdy chodzi o kryptoidy.