android, koronawirusowa

BITCOIN ODBIJA SIĘ W MIARĘ JAK WIELKA BRYTANIA AUTORYZUJE SZCZEPIONKĘ PFIZER-BIONTECH’S

W środę Bitcoin powrócił na terytorium pozytywne, tak jak szczepionka koronawirusowa Pfizer i BioNTech zdobyła autoryzację w Wielkiej Brytanii.

Krajowa Agencja Regulacyjna ds. Leków i Produktów Ochrony Zdrowia ogłosiła zatwierdzenie szczepionki w środę rano. W międzyczasie firmy Pfizer i BioNTech ogłosiły, że w najbliższych dniach rozpoczną dostarczanie do Wielkiej Brytanii dawek dwuskrzydłowej szczepionki, co stanowi pierwszy kluczowy etap w ograniczaniu rozprzestrzeniania się wirusa, który zainfekował dziesiątki milionów osób i zabił ponad 1,5 miliona ludzi na całym świecie.

UPSIDE

Pierwsza reakcja rynku Bitcoin na zatwierdzenie szczepionki była pozytywna.

Wzorcowa kryptokur waluta wzrosła nawet o 2,99 procent, osiągając w ciągu dnia poziom 19 340 dolarów przed sesją otwarcia w Londynie. Jej wzrost nastąpił po depresyjnym wtorku, w którym cena spadła o około 1000 dolarów przed zamknięciem sesji, co wskazuje na zachowania przynoszące zyski wśród jednodniowych traderów przy ostatnich rekordowych wzrostach.

Technicznie, odbicie przygotowało Bitcoin’a do powtórnego przetestowania jego rekordowego poziomu ustanowionego dzień wcześniej. Jeden z inwestorów krypto walutowych skomentował, że jest skłonny rozszerzyć swoje długie cele do 19.964 dolarów, zauważając, że „[byczy] układ został oficjalnie uruchomiony“. Zasadniczo, wyglądało to jak sygnał do kolejnej rekordowej korekty.

BITCOIN IMMUNE

Bitcoin do tej pory pozostawał odporny na wieści o udanych próbach szczepionek, ponieważ większość inwestorów popierała jego byczą stronniczość lub przydzielała mu część swoich portfeli.

Na przykład, szczepionka Pfizer-BioNtech pojawiła się z 90-procentową skutecznością około 11 listopada. Skłoniło to do sprzedaży na rynku złota, ale nie miało wpływu na inne bezpieczne Bitcoin. Udowodniło to nieco, że krypto waluta jest na drodze do uniezależnienia się od tradycyjnych rynków.

W międzyczasie cena Bitcoina również wzrosła, ponieważ wielu ekonomistów zaakceptowało pomysł, że przyszła szczepionka zwiększy inflację.

Zauważyli oni, że ochrona przed COVID-em pobudziłaby ożywienie gospodarcze w USA, pozwalając ludziom wydawać więcej niż oszczędzać. Podniosłoby to wskaźnik cen wydatków na konsumpcję indywidualną, wzorcową miarę inflacji Rezerwy Federalnej. Bank centralny USA spodziewa się osiągnąć cel inflacyjny w wysokości 2 proc. rocznie, stosując tę samą metrykę.

Byk Bitcoinów traktuje krypto walutę jako aktywo antyinflacyjne, biorąc pod uwagę jej ograniczony limit podaży wynoszący 21 mln żetonów. Z drugiej strony, dolar amerykański nie ma takich ograniczeń podaży. W warunkach inflacji greenback ma tendencję do obniżania się. Spadł on nawet w środę po zatwierdzeniu szczepionki przez Wielką Brytanię.

Dlatego też byki uważają, że duże firmy siedzące na szczycie rezerw dolara niedźwiedziego ostatecznie przetasowałyby jego część na Bitcoin. W rezultacie, kurs BTC/USD wzrośnie.

Na razie Bitcoin wygląda na silniejszego wobec perspektywy ożywienia gospodarczego spowodowanego szczepionką.